ARL3005
Specifications
| Model Name | ARL3005 |
| Product Name | Portable LED Light with Motion Detector |
| Rated Voltage | 6VDC / AAA battery x 4 |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | 0.7W |
| LED | 15 lm / 3000K |
| Rated Protection | IP44 |
| Detection Range | Front 6m at 0.8m height, 20°C |
| Detection Angle | 110° |
| Time Setting | 10s ~ 20s |
| Lux Setting | Fixed at 5 lux |