RL360
Specifications
| Model Name | RL360XXD2 |
| Product Name | Ceiling LED Light with Motion Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | 18W |
| LED | 1200 lm / 5000K |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ø7m at 2.4m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | Alarm (20s) - 10s ~ 10m - Dusk to Dawn |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | Ø2 ~ Ø7m |
| Operation Mode / Function | Auto / Test / Dusk-to-Dawn / Alarm / Manual Override / Push button |
| Dimensions | 300mm (L) x 300mm (W) x 51mm (H) |