RL98XGV
Specifications
| Model Name | RL98XGV |
| Product Name | Wall Mount LED Light with Motion Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | 17W |
| LED | 1000 lm / 5000K |
| Rated Protection | IP55 |
| Detection Range | Front 12m at 2.4m height, 20°C |
| Detection Angle | 140° (RL98AGV) 200° (RL98BGV) |
| Time Setting | 3s ~ 30m |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Operation Mode / Function | Auto / Manual Override |