FM501
Specifications
| Model Name | FM501AA2 |
| Product Name | HF Motion Detector Module ON/OFF Control |
| Sensor Technology | 5.8GHz High Frequency |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | 0°C to 70°C |
| Rated Load | Fluorescent: 300VA/200W Energy saving & LED: 250VA/150W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ceiling Mount: Ø12m at 2.5m height, 20°C Wall Mount: Front 12m at 1.1m height, 20°C |
| Detection Angle | Ceiling Mount: 360° Wall Mount: 180° |
| Time Setting | 5s ~ 30m |
| Lux Setting | 2 ~ 50 lux |
| Sens Setting | 25% ~ 100% |
| Operation Mode / Function | Auto / Test |