FM504
Specifications
| Model Name | FM504BA5 |
| Product Name | HF Motion Detector Module 1-10V, Condominium Control, Sensor Detached |
| Sensor Technology | 5.8GHz High Frequency |
| Rated Voltage | 100V-240VAC, 50/60Hz |
| Operating Temperature | 0°C to 70°C |
| Rated Load | 120V: Fluorescent: 400VA/300W Energy saving & LED: 300VA/250W 230V: Fluorescent: 900VA/100uF Energy saving & LED: 600VA/400W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ceiling Mount: Ø12m at 2.5m height, 20°C Wall Mount: Front 12m at 1.1m height, 20°C |
| Detection Angle | Ceiling Mount: 360° Wall Mount: 180° |
| Time Setting | 5s ~ 30m |
| Lux Setting | 2 ~ 50 lux |
| Sens Setting | 25% ~ 100% |
| Standby Time | 10s ~ 30m |
| Standby % | 25% ~ 50% |
| Operation Mode / Function | Auto / Test / Standby / Push-button / Condominium |