FS300
Specifications
| Model Name | FS300XB2 |
| Product Name | Wall Mount HF Motion Detector |
| Sensor Technology | 5.8GHz High Frequency |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | 0°C to 45°C |
| Rated Load | Fluorescent: 400VA/300W Energy saving & LED: 300VA/250W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Front 8m at 1.1m height, 20°C |
| Detection Angle | 100° |
| Time Setting | 5s ~ 30m |
| Lux Setting | 2 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | 0.5m ~ 8m |
| Operation Mode / Function | Auto / Manual Override |
| Accessory | Corner Bracket for inward corner / Outer corner installation |