RC171JA2
Specifications
| Model Name | RC171JA2 |
| Product Name | Ceiling Mount DALI (Broadcast) Presence Detector |
| Rated Voltage | 220V-240V, 50/60Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +45°C |
| Rated Load | DA+ , DA- / Output Max.100mA |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ø9m at 2.5m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 30s ~ 60m |
| Lux Setting | 10 ~ 2000 lux |
| Standby Time | 30s ~ 30m |
| Standby % | Fixed at 20% |
| Operation Mode / Function | Auto / Test / Teach-in / Push-button Dim / Standby / Auto Dimmer / Soft Start-Fade out / Presence |
Related Products