FL571
Specifications
| Model Name | FL571XXX2 |
| Product Name | Ceiling LED Light with Motion Detector |
| Sensor Technology | 5.8GHz High Frequency |
| Rated Voltage | 220V~240V, 50Hz |
| Operating Temperature | 0°C to 45°C |
| Rated Load | 22W |
| LED | 1000 lm / 3000K |
| Output Load | Incandescent: 2000W Fluorescent: 900VA/100uF Energy Saving or LED Lamp: 600VA/400W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ø6m at 2.4m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 30s ~ 30m |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | Ø3 ~ Ø6m |
| Operation Mode / Function | Auto / Test / Manual Override / Push-button |
| Dimensions | Ø322mm x 117mm (H) |