FL531
Specifications
| Model Name | FL531XAX2 |
| Product Name | Ceiling LED Light with Motion Detector |
| Sensor Technology | 5.8GHz High Frequency |
| Operating Temperature | 0°C to 45°C |
| Rated Load | 22W |
| LED | 1500 lm / 3000K 1700 lm / 5000K |
| Output Load | Incandescent: 800W Fluorescent: 200W |
| Rated Protection | IP44 |
| Detection Range | Ø7m at 2.4m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 3s ~ 15m |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | Ø2 ~ Ø7m |
| Operation Mode / Function | Auto / Test / Manual Override |
| Dimensions | Ø320mm x 51mm (H) |