RS221
Specifications
| Model Name | RS221X2 |
| Product Name | Multiway Motion Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +45°C |
| Rated Load | Fluorescent: 300VA/250W Energy saving & LED: 250VA/200W |
| Rated Protection | IP55 |
| Detection Range | Front 12m, Sides 3m at 2.4m height at 20°C |
| Detection Angle | 120° |
| Time Setting | 3s ~ 30m |
| Lux Setting | 2 ~ 2000 lux |
| Operation Mode / Function | Auto / Manual Override |
| Accessory | Backplate for multiple installations: Wall / Ceiling / Inward Corner / Outer Corner |
Related Products