RS252 / RS253
Specifications
| Model Name | RS252iA2 / RS253iA2 |
| Product Name | Wall Mount Motion Detector with Creep Zone Detection |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +45°C |
| Rated Load | Fluorescent: 400VA/350W Energy Saving or LED Lamp: 300VA/250W |
| Rated Protection | IP55 |
| Detection Range | Front 12m at 2.4m height, 20°C |
| Detection Angle | RS252iA2 (120°) RS253iA2 (220°) |
| Creep Zone Detection | Ø2m / 360° |
| Time Setting | 3s ~ 15m |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | 5m ~ 12m |
| Operation Mode / Function | Auto / Short Pulse / Test / Push-button / Manual Override |
| Accessory | IRCB24 Remote Control |
Related Products