RS97
Specifications
| Model Name | RS97AQ2 / RS97BQ2 |
| Product Name | Wall Mount Motion Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +45°C |
| Rated Load | Fluorescent: 300VA/250W Energy saving & LED: 250VA/200W |
| Rated Protection | IP55 |
| Detection Range | Front 12m at 2.4m height, 20°C |
| Detection Angle | RS97AQ2 (140°) RS97BQ2 (200°) |
| Time Setting | 3s ~ 30m |
| Lux Setting | 2 ~ 2000 lux |
| Operation Mode / Function | Auto / Manual Override |
| Accessory | Backplate with quick connector for easy installation Corner Bracket for inward corner / Outer corner installation |
Related Products