RW582
Specifications
| Model Name | RW582VA2 |
| Product Name | PIR + Acoustic Wall Switch Motion Sensor |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | Fluorescent: 900VA/100uF Energy Saving or LED Lamp: 600VA/400W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Front 7m, Sides 5m at 1.1m height, 20°C |
| Detection Angle | 195° |
| Time Setting | 30s ~ 20m |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Voice Sensor Setting | 45Db ~ 70Db |
| Operation Mode / Function | ON / OFF / Auto / Short Pulse / Test |
| Accessory | Suitable for UK Wall Box |