RC81
Specifications
| Model Name | RC81BVA2 |
| Product Name | PIR + Acoustic Ceiling Mount Motion Sensor |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | Fluorescent: 400VA/300W Energy Saving or LED Lamp: 300VA/250W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ø8m at 2.5m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 3s ~ 30m |
| Lux Setting | 2 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | Ø1m ~ Ø4m |
| Voice Sensor Setting | 50Db ~ 70Db |
| Operation Mode / Function | Auto / Short Pulse / Test |
| Optional Product | IRCE28RA1 Remote Control |