RC122
Specifications
| Model Name | RC122YA2 |
| Product Name | Mini Size Ceiling Mount Presence Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50/60Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | Fluorescent: 400VA/300W Energy Saving or LED: 350VA/350W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ø3m at 2.5m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 30s ~ 30m |
| Lux Setting | 10 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | 25% ~ 100% |
| Operation Mode / Function | Auto / Manual Override / Short Pulse / Test / Teach-in / Dusk-to-Dawn / Alarm / Holiday / Presence |
| Optional Products | IRCB24 Remote Control |
Related Products