RC385
Specifications
| Model Name | RC385PA2 |
| Product Name | Ceiling Mount Motion Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | Flurescent: 900VA/100uF Energy Saving or LED: 600VA/400W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ø18m at 2.5m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 10s ~ 30m |
| Lux Setting | 2 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | Ø4m ~ Ø18m |
| Operation Mode / Function | Auto / Test / Short Pulse (Timer) / Presence |
| Optional Products | Surface Mount Box |