RC373
Specifications
| Model Name | RC373X2 |
| Product Name | Ceiling Mount Motion Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | Fluorescent: 300VA/200W Energy Saving or LED: 250VA/150W |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Ø7m at 2.5m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 30s ~ 3m |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | Ø2m ~ Ø7m |
| Operation Mode / Function | Auto / Short Pulse / Test |
Related Products