RC376
Specifications
| Model Name | RC376XA2 |
| Product Name | Ceiling Mount Motion Detector |
| Rated Voltage | 220V-240VAC, 50Hz |
| Operating Temperature | -20°C to +40°C |
| Rated Load | Fluorescent: 500VA Energy Saving: 500VA |
| Rated Protection | IP20 |
| Detection Range | Front: Ø6m / Rear: Ø1m at 2.5m height, 20°C |
| Detection Angle | 360° |
| Time Setting | 3s ~ 30m |
| Lux Setting | 5 ~ 1000 lux |
| Sens Setting | Ø1m ~ Ø6m |
| Operation Mode / Function | Auto / Short Pulse / Test |
| Optional Products | IRCE28RA1 Remote Control |